4 jedinstvene letnje frizure koje će vas izdvojiti iz gomile
Nema sumnje - frizura može da podigne ili uništi svaki autfit
03. avgust 2023.
| Aleksandra DudvarskiVrlo malo žena je zadovoljno svojom kosom. Neke zbog svoje dužine, druge zbog svog oblika, a mnoge jednostavno zbog stanja u kojem se kosa nalazi. Realnost je da mnogi od nas imaju tendenciju da zanemare svoju kosu. Češljamo je, nosimo preuske repove, prekoračimo vreme sušenja, ne koristimo maske… To su beskrajne greške koje utiču na zdravlje i izgled naše kose.
Dakle, kako treba da se brinemo o svojoj kosi? Brojni faktori kojima je kosa izložena, kao što su zagađenje, hladnoća ili višestruki toplotni alati, čine rutinu za zdravu kosu važnijom nego ikad.
Govorimo o svakodnevnoj rutini kose u kojoj su proizvodi za negu neophodni, ali gde moramo da vodimo računa o određenim pravilima za primenu i negu kose pre svega. Svakodnevni gestovi koje stručnjaci koriste za ugradnju u rutinu nege kose, lako i brzo i pomoću kojih možemo da poboljšamo teksturu, negujemo vrhove i izbegnemo moguće lomljenje kose .
Profesionalne tehnike koje smo danas pitali stručnjake za kosu i sabrali smo u ovom vodiču pomoću kojih ćete, jednom zauvek, moći da se pohvalite odličnom kosom, čak i u letnjoj sezoni.
Kosa, kao i koža, ima memoriju i pravilna briga o njoj je neophodna da bi bila zdrava i jaka duže. Ova rutina počinje od nultog koraka, kupke, gde će kosa apsorbovati prve hidratantne aktivne sastojke, sa kojima će izgledati čistije i sjajnije.
Stručnjaci preporučuju pranje kose mlakom vodom, izbegavajući vrelu vodu koja je može oštetiti. Takođe, koristite šampon sa neutralnim pH koji odgovara vašem tipu kose i nanesite balzam nakon svakog pranja kako biste nahranili kosu.
Maske se koriste na suvoj kosi, uvek od sredine do vrhova. Da biste imali 100% koristi od njegovih sastojaka, morate da napravite hamam za svoju kosu.Kada nanesete proizvod, umotajte kosu u plastičnu foliju i vrući peškir na 20 minuta.
Zatim ga uklonite, stavite glavu pod tuš i emulgirajte prstima dok proizvod ne nestane.
Morate da zabeležite ovu maksimu, jer je optimizacija ovog koraka ključ za dobijanje lepe i sjajne kose. Za profesionalno čišćenje treba da promenite proporcije koje ste uvek koristili: koristite puno sveže vode, vrlo malu količinu proizvoda i rasporedite ga u tri koraka (od čela do potiljka, prolazeći kroz krunu glave).
U svakom slučaju, izbegavajte previše da trljate kožu glave, jer možete da debalansirate lojne žlezde i uklonite previše ulja sa površine. To bi moglo podstaći vašu kožu da proizvodi više ulja kako bi održala prirodnu ravnotežu.
Morate ga uključiti u svoju rutinu lepote i raditi to najmanje dva puta dnevno. Češljajte kosu i ujutru i uveče. Takođe, ako ćete ga oprati, trebalo bi to da uradite i neposredno pre upotrebe šampona. Češljanje kose je veoma efikasan način distribucije sebuma od korena do vrhova.
Verovali ili ne, ovo je najprikladnija prirodna zaštita za negu zanoktica i izbegavanje čvorova. Iskoristite priliku da poboljšate mikrocirkulaciju masažom vlasišta.
Ne potcenjujte to, jer mokra kosa je mat kosa. U idealnom slučaju, nikada ne bi trebalo da koristite toplotni alat na maksimalnoj temperaturi ili da pomerate kosu u svim pravcima tokom sušenja kako ne biste mrsili vrhove.
Dok uklanjate vlagu, uvek koristite okruglu četku koja omogućava da vazduh cirkuliše unutra kako bi se omogućilo da što više vode ispari bez pregrevanja zanoktica. To je način da dobijete sjajnu površinu.
Naša kosa posebno u letnjoj sezoni trpi uticaj sunčevog zračenja, što uzrokuje dehidraciju i suvu kosu.Rešenje? Zaštitite ga po svaku cenu. Kada ste izloženi suncu više sati, idealno bi bilo da budete pod kišobranom, sa šeširom, kapom ako imate kraću kosu… i svakih sat vremena stavljate zaštitnik za kosu kako biste je dublje zaštitili .
Uvek ga nosite u torbi za plažu ili bazen u slučaju da zaboravite šešir, kapu ili pamelu.
Spavanje s zavezanom kosom će oslabiti vlasi u predelu gde je zavezana, a tokom noći postoji mogućnost da počupate pramenove.
Kosa ima tendenciju da mnogo pati u ovo doba godine zbog različitih faktora: morske soli, hlora u bazenu, UVA/UVB zraka… U slučaju farbane kose, mora se dodati još jedan fakto . A zbog toga što se učestalost pranja značajno povećava na ove datume, oni imaju tendenciju da izgube boju ranije nego obično, jer voda, so i hlor prodiru u vlakna, te uništavaju pigmente.
Pa kako to možemo popraviti?„Koristite šampone i balzame posebno dizajnirane za farbanu kosu. Ovi proizvodi pomažu u održavanju boje i održavanju zdravlja. Takođe, oni imaju tendenciju da budu suvi, pa je važno redovno koristiti tretmane za dubinsku hidrataciju. Nanesite hranljivu masku jednom nedeljno kako biste je održali mekom i svilenkastom.
Aleksandra Dudvarski, s bogatim iskustvom koje obuhvata više decenija rada u novinarstvu, istaknula se kao ključna figura u Color Media International kompaniji. Kroz svoju impresivnu karijeru, Aleksandra je doprinosila širokom spektru publikacija, uključujući prestižne titule kao što su Marie Claire, Bravo, i Lepota&Zdravlje, pokazujući izuzetnu svestranost i stručnost u različitim žanrovima i temama. Kao urednik Marie Claire, ona je uspela da ovom magazinu udahne jedinstveni glas i perspektivu, čime je privukla široku čitateljsku publiku zainteresovanu za modu, kulturu i društvene teme.
Izvor vesti: www.marie-claire.es
Izvor slike: Vitalina Nakonechna/iStock/Getty Images Plus via Getty Images
Nema sumnje - frizura može da podigne ili uništi svaki autfit